Eğitici Frekans Alemfm

Eğitici Frekans Alemfm

Hifa Hatun     08-01-20     Genel     Eğitici Frekans Alemfm     773 Defa Okundu

Eğitici frekans Alemfm

Radyomuzun eğitici yönlerinden yani cuma günü olan İslami yayınlarından bahsetmiştik. Yine onun devamı olarak devam etmek istedim. Radyomuzda sizler için eğlenceli yayınların yanı sıra aşağıda ki gibi ufak çaplı sohbet kısımlarımız da rağbet görmektedir. Bilmemiz gerekenler olarak önemli hususlardan bazıları yazımızda yer verilmektedir.

Öncelikle temel esas yani gerçekler olarak ele almamız gerekenlerin başında ne için Yaratıldık? Biz kimiz ve neden çalışıyoruz geliyor. Insan olarak sorgulamamız gerekenlerden bir taneside bizi kim yarattı? Allah’ı bulduğumuz zaman ne yapmamız gerektiğini ve niçin ibadet etmemiz gerektiğini de bulmuş oluyoruz. Bizler insanlar olarak mükellefiyet şartlarını taşıdığımız zaman islamı yaşamamız için o bilgiye ulaşmamız gerekir. İlim ile hasrolunup ibadetlerimizi yapmamız bizi Allah’a ulaştıracak temel esasları yerine getirmemizden geçer. Biz insanlar olarak Allah’a kul olmak onun için ibadet yapmakla mesulüz. Dünya hayatındaki zorlukları aşabilmemiz için yanımızda bizimle yürüyen bizimle aynı düşüncelere sahip olan Müslüman kardeşlerimize ihtiyacımız vardır. Müslüman olmak bize bildiğimiz ile emr-i bil mağruf nehy-i anil münker yolunda ilerlememiz niçin çalışmamız gerektiğini açıklamaktadır. Bizler Peygamber Efendimiz (s.a.v) i öncü kılan ve onun yolundan onun metotları ile ilerleyen milli görüşü benimsemiş olmamız ne için çalışmamız gerektiğini bilmemizden geçer. Yaratılış açısından çalışmamızın sebebi hem mal hem bedenen yapılan ibadetlerimiz sebebi ile Allah’a ulaşmamız içindir.

islami sohbet radyosu

islami sohbet radyosu

Manevi olarak çalışmamız kalbimize Allah’ın sevgisini nakşederek Kelime-i Tevhid in manasına erişebilmemiz demektir. Allah’ın varlığına ve birliğine Hz. Muhammed’in onun kulu ve Rasulu olduğuna tam manasıyla iman edip varlığımızın sebebini unutmamamız demektir. Bizler bu dünya hayatında önce insan olarak Allaha kul olduğumuzu bilmemiz sonra da kulluk görevlerimizi birbirimize bunları anlatarak ve desteklerimiz yardımıyla yapmamızdır. İhlas ve iyi ahlak sahibi olmamız aldığımız ilimi çevremizde bulunanlara doğru bir şekilde iletmemizi sağlar. Temel esaslarımız doğrultusunda Allah’a ulaşmamızı Rabbimiz tüm Ümmet-i Muhammed’e nasip etsin.

Evet Radyo Alemfm olarak pop , slow , arabesk, türkü, Türk halk müziği gibi bir çok alanda yapılan yayınlarımız 7/24 çalışan Radyomuz sizin için vakit geçirmenize ideal bir Sanal Radyodur. Radyomuzda ezgilere de yer veren özel dj” lerimiz vardır. Kanalımıza gelerek bizlere eşlik edebilir, ve yahut bir kaç program sebebiyle radyo muzun linkine tıklayıp dinleyebilirsiniz.   HiFa


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sohbet sohbet